ALWERNIA PLANET – wycieczka klas 7b i 7c

SP59

10 stycznia 2024

Brak komentarzy

W grudniu klasy 7b i 7c wyruszyły na wycieczkę do miejsca, które w drodze do Krakowa zawsze budziło naszą ciekawość – wielkie metalowe kopuły. To Alwernia Planet – największe i najnowocześniejsze studio filmowe w Polsce, po którym oprowadzał nas pełen pasji pan Szymon. Warsztaty pod hasłem „Nie wszystko, co widzisz, nie wszystko, co słyszysz jest prawdziwe”, pozwoliły nam zapoznać się z różnymi etapami produkcji filmu oraz pracą scenarzysty i dźwiękowca. Największą atrakcją była analiza tworzenia efektów specjalnych w filmie za pomocą nowoczesnych technik komputerowych, takich jak greenscreen. Niesamowite wrażenie robi również wnętrze studia, które wygląda jak statek kosmiczny wyjęty wprost z filmu „Obcy”.

Alwernia Planet to miejsce, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Skip to content