Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

SP59

28 kwietnia 2021

Brak komentarzy

Klasy: 3a i 3c, wzięły udział w zajęciach online prowadzonych z inicjatywy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w ramach projektu: „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Wraz z wesołym krokodylkiem dzieci utrwlały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i unikania wszelkich zagrożeń wiążących się  z poruszaniem się po drogach. Zielony przyjaciel przypominał, dlaczego odblaski są potrzebne, jak zachowywać się podczas wycieczki, jak postępować z pasami bezpieczeństwa, a także podzielił się dobrymi radami, które powinno się stosować podczas codziennej zabawy. Prowadzący zajęcia przypomniał znaczenie kolorów stosowanych w sygnalizacji świetlnej, identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania. Dodatkowym elementem lekcji była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie zagadek nt. podejmowanych zagadnień. Dzieci aktywnie włączały się w zajęcia. Wierzymy, że zdobyta wiedza zaprocentuje podczas poruszania się po drogach.

Skip to content