Czytamy z Sercem

SP59

24 października 2022

Brak komentarzy

W ostatnią niedzielę września obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Święto ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. W tym samym czasie przypada także Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w związku z tym dołączyliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” zorganizowanej przez SP nr 33 w Bytomiu, Małgorzatę Ficoń – autorkę strony „Między Regałami”, SP im. Powstańców Śląskich w Tworgu. Główne cele wydarzenia to: promocja literatury, poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania oraz chorób serca, a także zwiększenie wrażliwości na cierpienie i potrzeby chorych.

Bibliotekarki, polonistka – pani Barbara Śmigasiewicz, jak również uczennice klasy 8d czytały dzieciom fragmenty tekstów książek podejmujących tematykę serca i przedstawiły najważniejsze informacje o tym, w jaki sposób dbać o tak ważny organ. Organizatorzy przesłali do wykorzystania linki do ciekawych materiałów dostępnych online, które w atrakcyjny sposób wzbogaciły wiedzę dzieci.

Po zajęciach młodsze klasy wykonały serduszka na znak pamięci o chorych na choroby układu krążenia, natomiast starsze szukały frazeologizmów i odniesień literackich. Na tablicach informacyjnych znajdujących się w holu szkoły umieszczone zostały informacje medyczne, a także piękne cytaty nawiązujące do tematyki serca. W bibliotece została sporządzona wystawa „Książki, które chwytają za serce” – polecamy ich lekturę!

Zapraszamy do odwiedzania bibliotecznej strony internetowej oraz bloga. Dziękujemy za współpracę wszystkim zaangażowanym w akcję nauczycielom,

Anna Wlaźlak, Aleksandra Badura, Barbara Śmigasiewicz

Skip to content