Klasa 1a w Ojcowskim Parku Narodowym

SP59

23 czerwca 2022

Brak komentarzy

14 czerwca kl.1a pojechała na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach. Zobaczyliśmy w niej stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty. Widzieliśmy też szczątki kości niedźwiedzia jaskiniowego. Po wyjściu z jaskini zajadaliśmy się grilowanymi kiełbaskami. Następnie udaliśmy się do Jaskini Łokietka wyżłobionej przez wody podziemne. Zobaczyliśmy Salę Rycerską, Kuchnię oraz Sypialnię, czyli trzy groty, które według legendy służyły królowi za schronienie. Kolejnym punktem programu był spacer do Bramy Krakowskiej, przez którą prowadził szlak kupiecki z Krakowa na Śląsk. Widzieliśmy też Zamek w Pieskowej Skale oraz skałę zwaną Maczugą Herkulesa. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, z placakami pełnymi pamiątek, wróciliśmy wieczorem do domu.

Skip to content