Konwent Tolkienowski w MDK „Szopienice-Giszowiec”

SP59

11 kwietnia 2024

Brak komentarzy

26 marca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Konwencie Tolkienowskim organizowanym przez Szkołę dla Chłopców „Kuźnica” w Katowicach. W MDK „Szopienice-Giszowiec” spotkali się miłośnicy twórczości J.R.R. Tolkiena.

Program spotkania był bardzo bogaty. Uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym „Dlaczego Tolkien?”, na który zostali zaproszeni znamienici goście, znawcy Tolkiena, m.in. pan Kacper Pochopień – koordynator sekcji tolkienowskiej w Śląskim Klubie Fantastyki, Ryszard Derdziński – tolkienolog, tłumacz twórczości Tolkiena.  Braliśmy udział w trzech konkursach: na najlepszy cosplay inspirowany twórczością Tolkiena, test wiedzy i pracę pisemną na temat „Dlaczego Tolkien?”. (wyniki dostępne w zakładce sukcesy) Tworzyliśmy również broń z origami oraz ćwiczyliśmy kaligrafię elficką. Jednak najwięcej radości przyniosła nam gra RPG „Jedyny pierścień”. Całość wydarzenia zakończył wspaniały koncert zespołu „Za progiem”, który śpiewa teksty Tolkiena.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu spotkamy się z młodymi fanami Tolkiena.

Skip to content