Międzynarodowego Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

SP59

12 marca 2021

Brak komentarzy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO dla upamiętnienia wydarzeń w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, w 1952 roku. Zginęło wówczas pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego.

Lekcje języka polskiego 22.02.br. zostały poświęcone kulturze języka, a w szczególności najczęściej popełnianym błędom językowym. Zajęcia upłynęły nam pod hasłem: NIE, DLA BŁĘDÓW JĘZYKOWYCH!– był to również temat ogłoszonego konkursu szkolnego.

Uczniowie klas IV- VIII rozwiązywali quizy, dyskutowali na temat poprawnych form wyrazów oraz wyjaśniali trudne, czasem zapomniane już związki frazeologiczne jak: nie zasypiać gruszek w popiele, jajko Kolumba czy iść w sukurs.

Pamiętajmy, że dbając o nasz język ojczysty, chronimy kulturę naszego narodu.

Oto konkursowe prace uczniów klasy 4c oraz 6b.

Skip to content