Uczniowie poznawali fascynujący świat druku 3D

SP59

27 listopada 2022

Brak komentarzy

W ostatnim czasie na zajęciach informatyki z Panią Beatą Witkowską, w ramach realizacji Programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie poznawali fascynujący świat druku 3D. Dowiedzieli się w jaki sposób zaprojektowane na komputerze obiekty 3D są zamieniane w prawdziwe przedmioty za pomocą specjalistycznego urządzenia zwanego drukarką 3D.

Uczniowie podczas lekcji obserwowali proces drukowania 3D, który polega na wytwarzaniu obiektów warstwa po warstwie. W czasie drukowania filament, czyli specjalny materiał termoplastyczny wykorzystywany do druku 3D, jest podgrzewany i dystrybuowany przez dyszę na stół roboczy. Wysoka temperatura pozwala na ukształtowanie filamentu, który po wystudzeniu zachowuje nadany kształt. Pozwala to wytworzenie przestrzennych przedmiotów w kształtach o dużej dowolności.

Zajęcia spotkały się z wielkim entuzjazmem uczniów i pozwoliły na rozwój wielu umiejętności, takich jak wyobraźnia, myślenie przestrzenne oraz kreatywność.

Skip to content