Wychowanie przez czytanie

SP59

05 lutego 2022

Brak komentarzy

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Wychowanie przez czytanie”.

Klasy 5a, 5b i 5c pod kierunkiem p. B. Śmigasiewicz, p. M. Mik i p. O. Szostak zapoznały się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań z tomu „Gorzka czekolada”. Następnie dzięki ciekawym scenariuszom zajęć, klipom rapera Miksera oraz własnym projektom uczniowie poznali istotę takich wartości, jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu. Podsumowaniem pracy było stworzenie filmu na temat wybranej wartości przez klasę 5a, do którego obejrzenia zapraszamy.

To oczywiście nie koniec naszej przygody z wartościami i ciekawymi książkami. Nadal będziemy realizować program „Cała Polska Czyta Dzieciom” i zapraszamy na stronę https://calapolskaczytadzieciom.pl/ , gdzie znajdziecie wiele czytelniczych ciekawostek.

Do pobrania: Certyfikat | Plakat

Skip to content